top of page
Mickael Martin.sensei.png

Mickael Martin

Mickael Martin, Aikido'yu 1989'da, 13 yaşındayken kendi bölgesi olan Brittany'de keşfetti. O zamandan beri, bu Dövüş Sanatını uygulama ve öğretme çalışmalarını derinleştiriyor.

 

1991 yılında Toshiro Suga ve Tamura Sensei ile tanıştı. Bu karşılaşmalar tutkusunu artırdı.

 

1996'dan 2010'a kadar, Tamura Sensei'nin Fransa ve Avrupa'daki tüm kurslarını takip etti. 2002 yılında, Tamura Sensei'nin önerisi üzerine Ulusal Aikido Okulu (Fransa) Shumeïkan Dojo'yu dahili öğrenci (uchi-deshi) olarak entegre etti.

 

Shumeikan Dojo'ya gelişi, tutkusunu tam anlamıyla yaşamasına ve özellikle de Tamura Sensei'nin öğretisini her gün olabildiğince yakından takip etmesine olanak sağladı. Sekiz yılı aşkın bir süre boyunca, aramızdan ayrılıncaya kadar bu istisnai Üstat ile her günü paylaştı ve çok zenginleştirici bir öğretinin değerli anlarını yaşadı.

 

2005 yılında Japonya'ya ilk seyahatinde uçtu ve burada Shinbukan Kuroda Ryugi'nin Soke'si olan Kuroda Sensei'yi keşfetti. Daha sonra Kono Yoshinori Senseï'nin dojosuna gitti. Bu toplantılar, Aikido pratiğini geliştirmesine izin verdi.

 

O zamandan beri Mickael Martin, bu öğretilerle kendini zenginleştirmek ve kişisel araştırmasını derinleştirmek için her yıl Japonya'ya seyahat ediyor.

 

2012'den beri, Japonya'ya gitmek ve farklı Aikido ve Budo ustalarıyla Aikido uygulamak isteyen herkese açık bir Japonya gezisi (Nihon Budo Turu) düzenliyor.

 

Mickael Martin, 2011 yılında uluslararası bir dernek kurdu: Meïwakan Aikido.

 

Bugün Mickael Martin, Bras'daki Shumeïkan Dojo'da ders veriyor. Haftalık derslerine ek olarak Mickael Martin, Fransa'da ve aralarında Türkiye'nin de olduğu çeşitli ülkelerde seminerler vermektedir.

bottom of page